فروش مجدد ارز مسافرتی در شعب بانک ملی

فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی ایران با شرایط و مدارک پیشین و با نرخ جدید، از تاریخ یک شنبه 18 شهریور ماه آغاز خواهد شد.

 عملیات فروش ارز مسافرتی در شعب میرداماد، اسکان، مرکزی، بازار، امام حسین (ع)، هفتم تیر، استاد معین و کاشف انجام می‌شود. به تدریج، بر تعداد این شعب افزوده خواهد شد.

 

8 میلیارد دلار ارز آماده عرضه به بازار ثانویه

رئیس کمیسیون اقتصادی: "صرافی‌ها با حمایت بانک مرکزی مجاز به واردات ارز و طلا شدند"
حمیدرضا پور ابراهیمی "رئیس کمیسیون اقتصادی" پس از نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: "فضای مثبت تعاملی و همدلی بین کمیسیون اقتصادی و بانک مرکزی برای مدیریت امور بانکی و ارزی کشور وجود دارد و اگر در گذشته به سیاست های ارزی و عملکرد مدیریتی نقد جدی وارد می شد، امروز فضای همکاری ها عمدتاً روی راهکارهای اجرایی برای رفع مشکلات است".
پور ابراهیمی در رابطه با موضوعات اصلی نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی با رئیس بانک مرکزی گفت: "در طی این جلسه بنا شد تا صرافی ها مجاز به واردات ارز و طلا به کشور شوند، در حالی که قبلاً این موضوع ممنوع بود و هرگونه وارداتی قاچاق محسوب می شد، به این ترتیب صرافی ها مجاز شدند که به طور قانونی طلا به کشور وارد کنند و حمایت از سوی بانک مرکزی نیز انجام خواهد شد".
وی در این رابطه عنوان کرد: "روان شدن فعالیت های بازار ثانویه ارز نیز در دستور کار قرار گرفت، چرا که تاکنون این بازار به دلیل نبود زیرساخت ها خیلی فعال نشده و امید است که حرکت در این بازار استمرار یابد".


"محمد مهدی زاهدی"، نماینده مردم کرمان و راور نیز در خانه ملت اظهار کرد: "براساس اطلاعاتی که داریم بیش از 8 میلیارد دلار ارز برای ارائه به بازار ثانویه آماده شده و این در شرایطی است که برآورد می شود مجموع تقاضاها حدود 4 میلیارد دلار باشد و این بیانگر این است که منابع ارزی در بازار ثانویه نسبت به بازار اولیه بالاست".
او در رابطه با تخصیص ارز مسافرتی، دانشجویی و بیماران گفت: "متاسفانه به دلیل تاخیر بانک مرکزی در مداخله و مدیریت بازار، هفته گذشته بازار با روند افزایش روبرو شده و این در حالی است که حجم مبادلات درخصوص ارزهای مذکور حدود 3 درصد بوده، یعنی حدود 97 درصد ارز تخصیصی مربوط به بازارهای اولیه و ثانویه است".


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اختصاص 5.5 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی از ابتدای سال تا کنون خبر داد و در ادامه گفت: "عددهای مربوط به نرخ ارز در بازار غیررسمی تحت تاثیر قیمت های ارز برای نیاز 3 درصدی است که باید با مدیریت بانک مرکزی این موضوع حل شود". او در ادامه گفت: "هم اکنون نرخ های بالای ارز با شاخص های اقتصادی تطابقی ندارد و مطمئن هستم ظرف هفته آینده شرایط سیاست های ارزی ارتقا می یابد".
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با نرخ ارز در بازار غیر رسمی هم اضافه کرد: "بار روانی و رسانه ای مربوط به نرخ ارز که حدود 3 درصد تقاضای بازار را تشکیل می دهد، بالاست و انتظار می رود بانک مرکزی به این وضعیت رسیدگی کند و با توجه به توافق انجام شده، ذخایر بانک مرکزی نباید تحت هر شرایطی در اختیار بازار قرار بگیرد، اما منابع ارزی در اختیار دولت و بانک مرکزی این قابلیت را دارد که از جانب دولت برای مدیریت بازار به کار گرفته شود. در هر صورت برداشت ناصحیحی از رفتار بانک مرکزی انجام شد و توافق شد که بانک مرکزی از محل منابع ارزی به بازار ورود کند، البته این کار آغاز شده است".
نماینده مردم کرمان نیز در ادامه گفت: "امروز این توافق انجام شد که بانک مرکزی با به کارگیری تمام ظرفیت های حاصل از منابع ارزی صادرات نفتی و غیرنفتی به بازار ورود کند و با توجه به توافقات انجام شده پیش بینی می شود شرایط بازار ارز در روزهای آینده بهتر شود".


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.